Dr. Hasan Güngör Kimdir

18 Kasım 1980 yılında Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Olukbaşı Köyü’nde doğdum. İlkokulu köyümde okuduktan sonra, orta ve lise eğitimimi kasabamızda tamamladım. Liseyi bitirdikten hemen sonra eğitim için Fransa’ya gittim ve 2 yıl boyunca Fransa’da eğitim gördükten sonra üniversite sınavı için Türkiye’ye döndüm.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimimi tamamlayıp 2005 yılında mezun oldum. İlk TUS sınavında Türkiye derecesi yaparak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda ihtisas yapmaya hak kazandım.

İhtisasım sırasında özellikle Prof. Dr. Mustafa Özbaran, Prof. Dr. Sanem Nalbantgil ve Prof. Dr. Mehdi Zoghi’nin içinde olduğu ekip sayesinde kalp nakli, yapay kalp destek cihazı, kalp yetersizliği ve pulmoner hipertansiyon üzerine eğitim alma ve uluslararası yayınlar yapma şansını yakaladım.

İhtisasımı bitirdikten sonra Muş Devlet Hastanesi’nde zorunlu hizmet görevimi yapmaya başladım. Bu süreçte Muş’ta tarihinde ilk kalp pilini taktım ve ilk transözefageal ekoyu yaptım. Görevimin son 6 ayında Muş Hasköy ilçesine geçip ilk kardiyoloji kliniğini kurdum.

Ödemiş Devlet Hastanesinde bir süre çalıştıktan sonra Aydın’da özel bir hastanede 1 yıl süreyle hizmet verdim. 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren ise Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde öğretim üyesi olarak Yardımcı. Doçent. Doktor ünvanı ile çalışmaya başladım. 25 Mart 2015 yılında doçentlik sınavını başarı ile geçip Doçent Doktor ünvanı almaya hak kazandım. 14 Temmuz 2020 itibariyle Kardiyoloji Profesörü ünvanı aldım.

Üye Olduğum Dernekler:

 • Türk Kardiyoloji Derneği (Lipid, Girişimsel Kardiyoloji, Kalp Yetersizliği ve Kardiyak Görüntüleme Çalışma Grupları Üyeliği)
 • Hipertansiyonla Mücadele Derneği
 • European Society of Cardiology Ekokardiyografi Çalışma Grubu
 • European Society of Cardiology Kalp Yetersizliği Çalışma Grubu
 • European Society of Cardiology Kardiyovasküler Manyetik Rezonans Görüntüleme Çalışma Grubu
 • European Society of Cardiology Akut Kardiyovasküler Bakım Çalışma Grubu
 • European Society of Cardiology Sports Cardiology Nucleus
 • European Association of Percutaneous Cardiovascular Interventions
 • TKD Pulmoner Vasküler ve Erişkin Konjenital Hastalıklar Çalışma Grubu
 • Kardiyovasküler Akademi Derneği- International Journal of Cardiovascular Academy Dergisi Editör Yardımcılığı
 • Akciğer Damar Hastalıkları Araştırma Derneği
 • Dünya Kalp Yetersizliği Derneği
 • Aydın Beşiktaşlılar Derneği

Çok iyi derecede Fransızca ve iyi derecede İngilizce konuşmaktayım. Üniversitemizde yine yakından kalp damar hastalığı, kalp yetersizliği, kalp nakli ve pulmoner hipertansiyon, sporcu kalp sağlığı konusunda çalışmalarım devam etmektedir. İnvazif kardiyoloji (koroner anjiyografi, stent, anjiyo eşliğinde kalp deliği kapama, TAVI) konusunda da deneyim sahibiyim. Son yıllarda özellikle sporcu kalp sağlığı üzerine de ciddi eğitimler, sertifikalar aldım ve yayınlar yaptım. FIFA Futbol Doktoru diploması sahibiyim. Barcelona Futbol Kulübünün resmi eğitim departmanından Futbol Takım Doktorluğu ile ilgili sertifikaların sahibiyim.  Uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış 100 civarında yayınım, ulusal ve uluslararası kongrelerde sayısız bildirim mevcuttur. Evli ve iki çocuk babasıyım. Sıkı bir Beşiktaş taraftarıyım.